Miracle takkrona
2020-12-07
847178
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 EUR |
TAKKRONA, "Miracle", Bakalowits & Sohne, Österrike 1960-tal, en ljuspunkt innanför mässingsstommen, glasstavar. Total höjd ca 133 cm, diameter ca 68 cm.
Bruksslitage skruvr saknas, murken lampsockel, ej funktionstestad