Halsband 18 k guld
2020-11-30
846919
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
HALSBAND, 18 k guld, filigran, mittdel i form av hjärta, 2 citriner, droppformad resp. oval, 1900-talets första del, svenska otydliga stämplar, motivets höjd 5 cm, längd ca 40,5 cm, total vikt ca 11,3 g