Edition Noël Wiwen Nilsson Sigillstämpel Lund 1953
2020-12-13
846678
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
WIWEN NILSSON, sigillstämpel, Lund, 1953, sterlingsilver, skaft i ebenholts, dekor med Eskulapstav / Asklepiosstav symbol för läkekonsten, signerad, längd ca 4 cm, bredd ca 27 mm, höjd ca 12.5 cm, vikt ca 205 g
Ebenholts med slitage. Namngravyr och undersidigt stämpel monogram