Silverljusstakar, Finland 1800-tal,
2020-12-04
846397
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, sengustavianska, Fredrikshamn, Finland, 1800-talets första hälft, skaft med kannelerad dekor, kvadratisk fotplatta på fötter med kulform, kontrollstämplar, höjd ca 17 cm, totalvikt ca 291 g