Ring 18 k vitguld diamanter
2020-11-26
845125
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
RING, 18 k rodierat vitguld, ellipsformad med dekor av 5 briljanter totalt ca 0,30 ct samt 8 små diamanter med rosenslipning, otydliga finska stämplar, 1930-tal, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 2,8 g
Visst rodiumsläpp, smådiamanter med hack