Katana 1800-tal
2020-11-29
845124
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 35 000 SEK |
KATANA, 1800-talets början, Shin Shinto (1781-1876), signerad Masamitsu (Ishibasi Masamitsu, född 1802), tsuba Kyo Kinko/Kenjo, nagasha 63,8 cm
2 st intyg från NBTHK medföljer, ett för klingan samt ett för saya