Sidenmålning Kina
2020-11-27
845047
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
SIDENMÅLNING, Kina, omkring 1900, motiv av rovfågel på blommande körsbärsträd, kalligrafi samt ett sigill, bladmått ca 113x44 cm
Slitage, fuktskador