Aviation

Aviation
Aviation
Aviation
Aviation
Aviation
Aviation
Aviation
Aviation

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 500 SEK

AVIATION (4), Gamy Montaut, E.Leon-Dufour, HL Roowy efter, "ASTRA-TORRÈS XIV (Amiraute Anglaise) vitesse à l´heure 82 km 200 Moteurs Chenu", Mabileau& Colombes copyright 1914, "COUPE DE BERLIN Rougier le gagnant sur Biplan Voisin moteur ENV, cop 09", pochoir/litografi, delvis kolorerade, ca 45x90 cm vardera

Pochoir lithograph print, hand-colored

GAMY (Marguerite Montaut)
H.L. Rowy -Stanley Charles ROWLES (1887-?)

Ingår i tema-auktionen Sportmemorabilia & Olympia

Oramade, fläckar, skador

844202

2020-11-30