Ampel, 1800-talets första kvartal
2020-12-19
844126
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
AMPEL, empire, för ett ljus, brännförgyllda monteringar i mässing, dekor av faunhuvuden, turkosfärgad glasskål, botten med bladbeslag och pinjekotte, höjd 66 cm
Senare skål