Mjölkkanna
2020-11-30
842656
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
GRÄDDKANNA/ MJÖLKKANNA, silver, stämplad HI Vogt 1813, oval form med uppsvängd hänkel, invändigt förgylld, höjd ca 11, vikt ca 177 g
Sligage, lagning samt hänkel lös, graverad