Skedar i sterlingsilver
2020-11-26
842291
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
SKEDAR, 25 dlr, sterlingsilver, England, omkring mitten av 1800-talet, bestående bl.a av en fyllningssked "Stuffing spoon", stämplad Richard Crossley, London, de resterande mestadels stämplade George Smith III & William Fearn, varierande längd, total vikt ca 1320 g
Bruksspår