Paavo Tynell vägglampa
2020-11-20
841892
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 700 EUR |
PAAVO TYNELL, vägglampa modell 9446, Taito 1900-talets mitt, för två ljuspunkter, polerad mässing samt gultonade opalglaskupor, höjd 32 cm, bredd 29 cm.
Omändrad från tygskärmar till glas kupor, lätt bruksslitage, ej funktionstestad.