Gunnel Nyman tillskriven taklampa
2020-11-20
841890
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 700 EUR |
GUNNEL NYMAN, tillskriven, taklampa, Idman Finland 1950-tal, stomme av förkromad metall, kupa av frostat glas med målade ränder, total höjd ca 100 cm, kupans höjd 38, diameter ca 28 cm.
Ej funktionstestad, ytskikt med smärre slitage