Oidentifierad konstnär oljemålning
2020-11-28
841814
| Klubbat belopp | 8 600 SEK |
| Utropspris | 7 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1700/1800-tal, porträtt av kvinna med lagerkrans, möjligen allegorisk figur, olja på duk, senare dubblerad, ca 55x43 cm
Färgbortfall (i kanterna), krackelyr, retuscher