Karott silver
2020-11-29
841575
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KAROTT, silver, svenska importstämplar, rund, bukig, skaft av ebenholts, invändigt förgylld, diameter 15,7 cm, vikt 242 g
gravyr från Övrevoll-löpning Stockholm-Ulriksdal 1935