Bordslampa
2020-11-18
841498
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1800-talets mitt, lityalinglas, montering i mässing, lampfotens höjd 38,5 cm
LITTERATUR: Jämför Biedermeier Steingläser (1817 - 1842) Technisches museum Wien 1991
Lagning