Dryckeshorn 1800-talets slut
2020-11-15
839731
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DRYCKESHORN, 1800-talets slut, horn med monteringar av nysilver, höjd ca 51 cm
Bruks- och åldersrelaterad slitage, något sned.
Fot med löst sittande graverad silversköld