Hästtäcke
2020-11-13
839537
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HÄSTTÄCKE, Turkmenk, Yomut, vävd med brodyr, ull på naturfärger, ca 180x128 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Lagningar, bruks och åldersrelaterat slitage