Skuggspelsfigur
2020-11-13
839400
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKUGGSPELSFIGUR s k Wayang, Indonesien, 1800/1900-tal, bemålat ogarvat läder, monterad bakom glas, rammens innermått ca 174x82 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Några revor, bruks och åldersrelaterat slitage