Bönbok Indien
2020-11-13
839397
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÖNBOK, Indien, tidigt 1900-tal, pali eller sanskrit, trä och palmblad, detalj i brons, ca 6,5x42 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Bruks- och åldersrelaterat slitage