Dekorelement Kina
2020-11-13
839391
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DEKORELEMENT (6) Kina, 1800/1900-tal, skuret, bemålat och förgyllt trä, mellan ca 12x26 och 26x29 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Några torrsprickor samt åldersrelaterat slitage