Opiumpipa
2020-11-13
839384
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OPIUMPIPA med SERVERINGSSKÅL, Vietnamn 1900-tal, brons samt keramik, pipans längd ca 36 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Möjligen ej komplett, bruks- och åldersrelaterat slitage