Kärl
2020-11-13
839374
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
KÄRL, i form av korg för förvaring av jaksmör, höjd ca 9 samt 14x14 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Ställvis skador i flätningen, bruks och åldersrelaterat slitage