Bönesnurra
2020-11-13
839368
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÖNESNURRA, Tibet/Nepal, trä samt infattade snäckor, glaspärlor samt kon i järn, längd ca 39 cm, inköpt i Tibet på 1970-talet
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Bruks och åldersrelaterat slitage