Kärl 2 st Kina
2020-11-13
839286
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KÄRL (2) i kalebassform, 1900-tal, Kina, patinerad brons, höjd ca 20 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Slitage