Skulpturer Kina
2020-11-13
839284
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SKULPTURER, 2 st., 1900-tal, Kina, i form av kvinna som spelar flöjt samt en som bär en korg, patinerat järn, höjd ca 40 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Ställvis rostangrepp, slitage