Skulptur i form av Buddha
2020-11-13
839259
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SKULPTUR, 1700-tal, Indonesien i form av predikande buddha samt Garuda, brons med rester av förgyllning. höjd ca 26 cm
Ingår i temaauktionen "Orientalika från butiken Bocca Tigris"
Bruks- och åldersrelaterat slitage