Ljuskrona
2020-11-12
839063
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första del, för 5 ljus, svängda ljusarmar, metallstomme behängd med olikslipade prismor, diam 45, höjd ca 75 cm
Bruksslitage, saknar mitt-klot/prisma