Taklampor
2020-11-16
838324
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TAKLAMPOR, 7 st, Erco, 1900-talets andra hälft, vitlackerad metall samt innerskärm av mässing, höjd ca 37 diameter 30 cm
Bruksslitage, en av lamporna med ställvist omfattande slitage med rostangrepp