Brosch 18 k guld pärlor och diamanter
2020-11-19
837689
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BROSCH, 18 k guld, delvis silvermonteringar, 2 odlade halvpärlor, 9 rosenslipade små diamanter samt en centersten ca 0,40 ct, höjd 4 cm, vikt ca 9,8 g
Omarbetad, pärlor med slitage, större rosensten med rondistnagg samt hack