Ljuskrona gustaviansk stil
2020-11-09
837351
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal,
6 ljusarmar, invändigt med 3 ljuspunkter, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, höjd ca 80, diameter 56 cm
Ej funktionstestad, bruksslitage