Vas Kina
2020-11-12
837110
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 500 SEK |
VAS, Kina, 1800/1900-tal, oxblodsglasyr, Tung Chi märke i botten, höjd ca 52 cm
Mindre stötmärken, ett nagg i botten, slitage