Taklampa glas & mässing
2020-11-11
836918
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TYRINGE KONSTHANTVERK, taklampa, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, gjuten glaskupa, total höjd ca 65, kupans diameter 25 cm
Bruksspår, ej funktionstestad, skador/brott samt buckor på täckkopa