Mangelbräde och kavlar
Klubbat för:
300 SEK
1 500 SEK
MANGELBRÄDEN samt KAVLAR, 5 dlr, 17/1800-tal, bestående av: 3 kavlar samt 2 mangelbräden, ena brädet daterat 1780 med skrift "1780 D 30 mai hade jag NIS BS Brölop", längd ca 80 cm
Åldersrelaterat slitage
836903
2020-11-11