Handlykta Dahlstedt & Svensson SJ
2020-11-11
836902
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HANDLYKTA, tidigt 1900-tal, för SJ, märkt Dahlstedt & Svensson, Stockholm, hängel samt handtag, mässing samt svartlackerad plåt, grönt, rött sespektive vitt ljus, höjd ca 30 cm
Smärre slitage, fungerar enligt uppgift