Ikon
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 200 SEK
IKON, Ryssland, 1800-talets slut, Kristus Pantokrator, tempera och olja på pannå, rizza i delvis förgyllt silver, kiot i trä, delvis förgylld, 13x11,5 cm
En metalltråd från kioten har lossnat, bruks och åldersrelaterat slitage
836858
2020-11-20