Klubbat för:
1 400 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
TUMLARE, 2 st, silver, varav en på fotring, graverad dekor, stämplade Alexander Prytz, Strängnäs 1795 resp Carl Fredrik Harling, Mariestad 1794, höjd 3-3,5 cm
Zustandsbeschreibung
Bucklor och slitage
836389
2020-11-09
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner