Bordslampa Elektroskandia
2020-11-13
836374
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BORDSLAMPA, plåt samt metall, 1940-tal, Elektroskandia, etikettmärkt, höjd ca 40 cm, kupans diameter ca 30 cm
HISTORIK: enligt uppgift framtagna för Statens Järnvägars kontor på Stockholms centralstation
Bruksslitage, ej funktionstestad.