Lykta sent 1800-tal
2020-11-17
836307
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 300 EUR |
MÅNSKENSAMPEL / MÅNSKENSLYKTA, sent 1800-tal, kupa av rött glas med etsad dekor, metalldelar i pressad mässingsplåt, kedupphängning, total höjd 55 cm, diameter ca 25 cm.
Lätt slitage