Ordensring 18 k guld
2020-11-11
836130
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
ORDENSRING, 18 k guld, emaljdekor, Odd Fellow, Janné Jouko, Guldsmed & Finmekanik, Köping 1980-tal (årsstämpel saknas), ringstorlek ca 22 cmm, vikt ca 7 g
Invändigt med inskription, emaljslitage och skador