Ljuskrona mässing
2020-11-10
836026
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, med 5 ljusarmar, höjd ca 64, totalhöjd 125, diameter 66 cm
Ej funktionstestad, smärre slitage