Matknivar 1800-tal delvis silver
2020-11-09
835583
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
MATKNIVAR, 12 st, 1800-talets mitt, silver med stålblad samt ben, märkta under krona ALPHA SAM-Harwood&Co
Bruks- och åldersrelaterat slitage, spridda repor och märken, flera av skaften med genomgående sprickor