Ljuskrona 1800-tal
2020-12-07
834977
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 400 EUR |
LJUSKRONA, 1800-tal, för fem ljus, förgylld och polerad mässing, mittskål i blått glas, höjd ca 100 cm, diameter 56 cm.
Senare kompletteringar