Brosch och örhängen 1860-tal.
2020-12-07
834425
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 400 EUR |
BROSCH och ÖRHÄNGEN, emalj, pärlor, 18K guld, broschens diameter 45 mm, örhängenas diameter 20 mm, vikt totalt ca 26 g, Carl Fridolf Ekholm Helsingfors 1865
Omgjorda, reparationer, emaljskador.