Ilmari Tapiovaara tre Domus stolar
Klubbat för:
740 EUR
Utropspris
400 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, stolar, 3 st, "Domus", Keravan Puuteollisuus, 1950-tal, benen i lackad björk, sits samt rygg i faner, bredd 57 cm, sitthöjd ca 45 cm, tot. höjd 75 cm
Slitage, stötmärken, fanerskador, krackelerad lack
833261
2020-11-17