Gallerskål med fat porslin Kina 1800-tal
2020-10-30
832949
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GALLERSKÅL MED FAT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap, skålens längd ca 22, fatets längd ca 23,5 cm
Ålder och bruksslitage, nagg