Bordslampa
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, 1950/60-tal, märkt MAE 4426 i botten, Möllers Armaturfabrik, Eskilstuna, skärm i mässing, lindat konstskinn, två ljuspunkter, ljusknappar/snören, höjd ca 50, diameter 42 cm
Smärre slitage
832420
2020-10-28