Bordslampa
2020-11-05
831963
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft, stomme i borstad metall, delvis klädd i svart skinn, ställbar skärm i metall, höjd ca 43 cm
Ingår i temaauktionen Belysning
Bruksslitage, ställv