Kuverttallrikar Svenskt tenn
Klubbat för:
3 000 SEK
4 000 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, kuverttallrikar, 12 st., tenn, Stockholm 1900-talets andra hälft, märkta med änglamärket Svenskt Tenn, diameter 27,5 cm
Bruksslitage, repor, bucklor, 10 st med samma tillverkningsår
831256
2020-10-29