Ljuskrona 1900-tal
2020-10-26
830666
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, 6 ljusarmar, elektrifierad, behängd med olikformade prismor, höjd 90, diameter 64 cm
Smärre nagg förekommer, slitage